9
Haz

Hedefli & İzinli Pazarlama

Hedefli & İzinli Pazarlama

Hedefli & izinli pazarlama

İzinli pazarlama, üyelerinizin kendi izinleri doğrultusunda vermiş oldukları kişisel bilgilerinin kullanılarak, onların ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik yapılan pazarlama çalışmalarıdır. Doğru hedef kitlesine yönelik yapılan bu çalışmalar bütünü aslında bir çeşit zincir gibi ilerler. En basit anlatımıyla önce üyeler ne istedikleri veya ne oldukları (demografik bilgiler, ihtiyaçlar, alım güçleri) konusunda bilgi verirler ve bu özelliklere göre onlara hitap eden kampanyaların kendilerine duyurulmasını beklerler.

"opt-in" yani üyenizin kampanyalarınıza dahil olmak istemesi ile başlayan izinli pazarlama faaliyetleri, yine üyenizin "opt-out" yani artık istemiyor olması ile son bulur.Üyeleriniz her iki işlemide herzaman yapabilmelidir.

İnternette pazarlama’nın temelinde Email Marketing vardır. Email gönderimleri, doğru hedef kitlesi için hazırlanmış kampanyaların toplu olarak alıcılara ulaştırılması ile sağlanır. Bir kampanya gönderimi tek başına hiç birşey ifade etmez, mailinizle ilgilenenlerin raporlanması ise sadece bir sonraki aşamadır.Doğru ve en önemli aşama ise müşterilerinizi analiz etmektir.

"Unutmayın hedefiniz, müşterilerinizi tanımaktır. " Ancak bu şekilde onların ne istediklerini, neye ihtiyaç duyduklarını anlayabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından, müşterilerinizi gruplayarak doğru hedef kitlenize yönelebilirsiniz. Müşterilerinizi tanıyıp onlarla iletişim&etkileşim halinde bulunmak pazarladığınız ürünü müşterinin ihtiyacı doğrultusunda geliştirmenize olanak tanır. Postatr.com izinli pazarlama yapan bir Dijital pazarlama firmasıdır.

Müşterilerinizin almak istemediği bültenleri onlara göndermek izinli pazarlamaya aykırı ve yanlıştır. Bu kişilerden almayı umduğunuz verim, size kesinlikle zarar olarak geri dönecektir. Üyelerinizden izin almadan göndereceğiniz kampanyalarınızın SPAM olarak değerlendirileceğini unutmayın.

  

 Comments (0)

       Leave A Comment

    yorumlarda görünecektir

    paylaşılmaz, görüntülenmez

    max 1500

    Kampanya, duyuru, bilgilendirme veya yeni bloglar için mail gönderebilirsiniz (Postatr müşterilerini kapsamaz & mail adresiniz sadece postatr.com firmasına özel mailler için kullanılır.)