21
Ara

Toplu data aktarımı, Email veritabanımı nasıl aktaracağım ?

Toplu data aktarımı, Email veritabanımı nasıl aktaracağım ?

Toplu data aktarımı nasıl yapılır ?

Data aktarımı için sol menüden Veri Merkezi - Kayıt Girişi (Toplu) menüsünü kullanınız.Toplu data aktarımı ile ilgili tüm işlemler bu menü altında sunulmaktadır.

Aktarım işlemleri

Aktarım sayfasına girdiğinizde formun sağ üst tarafında bulunan Diğer Seçenekler tıklayarak aktarım metodunuzu seçebilirsiniz.Varsayılan olarak Dosyadan Aktar seçili gelir.
1. Verileri yapıştırın veya dosyanızın yerini gösterin
Kopyala & Yapıştır Kullan seçeneğini seçin ve herhangi bir ortamdan kopyaladığınız verileri kutucuğa olduğu gibi yapıştırın veya Dosyadan Aktar seçeneğini seçerek içinde email adreslerinizin bulunduğu dosyanızı seçin.


Aktarıma başla butonuna tıklamadan önce aşağıdaki seçenekleri kullanmak isteyebilirsiniz!

Seçenekler : Sadece email adreslerini al seçerseniz karmaşık datanız arasında sistem sadece email adreslerini bulacak ve aktarım için hazırlayacaktır.Eğer email alanından farklı alanlar da varsa bu durumda varsayılanı, yani Tüm verileri al seçeneğini bırakabilirsiniz.

Ayrıştırma kriteri : Sistemin tanıdığı karakterler haricinde veri kolonlarınızı ayrıştırmak için kullandığınız özel bir karakter varsa kutucuğa girebilirsiniz.

Aktarıma Başla butonuna tıkladığınızda verileri eşleştirme sayfasına yönlendirileceksiniz!

2. Aktarmak istediğiniz verileri sistemde bulunan veriler ile eşleştirin
Yukarıdaki işlemleri izleyip Aktarıma Başla butonuna tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi bir eşleme ekranı görünür.(Aktarılıyor olan veri sadece email adresinden oluşmuyorsa görünür.)Yukarıdaki örnek Ad,Soyad,Email alanları eşleştirilmiş ve Cep telefonu alanı "Yoksay" işaretlenerek aktarıma dahil edilmemiştir. Email adresi hariç tutularak aktarmak istemediğiniz tüm alanları "Yoksay" işaretleyebilirsiniz.

Aktarım yapacağınız alanlar sistemde daha önceden tanımlı olmalıdır. Eğer aktarmak istediğiniz farklı veya yeni alanlar varsa veritabanımı nasıl yöneteceğim ? tıklayın.

Kaydet butonuna tıkladığınızda veriler sisteme eklenecektir.Daha önce kayıtlı olan email adresleri tekrar eklenmez (Email adresi baz alınarak aktarılan diğer alanları&grupları güncellenir)

3. Verileri tanımlı bir gruba veya tanımlı alanlarınıza atayın.
Bu ekranı gördüğünüzde aktarım işlemini tamamlamışsınız demektir. Ancak verilerinizi daha sonra gruplayabilmek veya süzebilmek için verilerinizi daha önce tanımladığınız bir gruba veya tanımlı veritabanı alanlarınıza atayabilir ve ya yeni bir veri grubu tanımlayabilirsiniz.Verilerinizi bu şekilde aktardığınızda aynı zamanda süzebilmeniz için gerekli altyapıyıda hazırlamış olursunuz.Üye süzmek hakkında detaylı bilgi için Üyelerimi nasıl süzeceğim ? tıklayın.

Daha önce aktardığınız verilerin geçmişini görüntülemek ile ilgili bilgi için data aktarım geçmişi? tıklayın.

Kayıtlı verilerinizi gruplama,ayrıştırma,birleştirme gibi işlemler ile ilgili bilgi için data gruplama tıklayın.

Data kurtarma,bakım, düzeltme ve hatalı email bulma gibi işlemler için hatalı veri bakımı ve otomatik düzeltme tıklayın.

  

 Comments (0)

       Leave A Comment

    yorumlarda görünecektir

    paylaşılmaz, görüntülenmez

    max 1500

    Kampanya, duyuru, bilgilendirme veya yeni bloglar için mail gönderebilirsiniz (Postatr müşterilerini kapsamaz & mail adresiniz sadece postatr.com firmasına özel mailler için kullanılır.)