13
May

Email konu satırı nasıl olmalıdır ?

Email konu satırı nasıl olmalıdır ?

Email konu satırı nasıl olmalıdır.

Konu satırınız email kampanyalarınızın özellikle açılma oranlarını etkileyen en önemli faktörüdür. Konu satırı yazarken sadece içeriği düşünmeyin.Unutmayınki tek bir mail göndermiyorsunuz, kampanyanız tüm hedef kitlenize gönderilmek üzere.

Açık ve Net olma
Ne sunuyorsunuz ?. Ne kazandırıyorsunuz ? Mailin içinde ne bulacaklarını onlara daha konuyu okurken söyleyin ki açmasalar bile içeriğin ne olduğunu bilsinler.

Özelleştirme & kişiselleştirme & bölgeselleştirme
Kimlere sunuyorsunuz ?. Alıcı üyenizin gelen o mailde kendini özel hissedebileceği ne var ? Herkese gönderdiğiniz kişiye özel olmaz.

Konu satırında ülkeye, şehire, ilçeye özel mail yazmak örneğin bir il ismi kullanmak açılma oranınızı artıracaktır. İstanbul'da yaşayanlara özel bir konu satırı yazmak bile dünyanın bu bölgesindeki kişilere özel hissettirecek bir yaklaşımdır.

Serileştirme
Yeni bir sürümün veya bir koleksiyonun parçalar halinde sunulması üyelerinize herzaman o yeninin bir parçası olma ve o yeniyi ilk kez duyma şansı verebilirmi ?

Bölümleme
Örnek 1 : "Bu bir başarı! en iyi indirim [şirket]'de",
Örnek 2 : "Sadece 3 saat kaldı! [şirket]'e bekliyoruz"

Merak uyandırma & Soru sorma
Bu konuyu çok yanlış anlamış spammer'lar ve hatalı göndericiler var. Merak uyandırırken üyenize stress yaptırmayın. "Mutlaka okuyun" gönderen ismini kullanıp yanınada konu satırı olarak "Cezalar çok ağırlaştı" dediğiniz zaman bu da merak uyandırır ama ne kadar da büyük yanlıştır.

Genelde merak uyandırmak bir soru cümlesi ile birlikte sunulabilir.

Örnek : Hepinizin bildiği "Nereye bakıyor bu adamlar?"

Konu satırı için diğer bazı kullanım bilgileri
Onların yaptığı hataları bulup subjectte kullanın : Yanlışlıkla [bu ürünü] satın mı aldınız ?

Konu satırınız kısa olmalıdır: Tüm platformlarda tam görünmesini sağlayın.Yoksa bir kısım konudan sonra ".... " ifadeleriyle birlikte birçok sağlayıcı konu satırınızı kesecektir.

BÜYÜK HARF KULLANMAYIN: Bu yanlıştır, bağırmak anlamındadır.

"Geri getirici ve tekrar okutucu cümleler açılma oranınızı tekil üye bazında artırmasa bile aynı üyeyi geri çağırabilir.Buda potansiyel olarak aynı üyeye tekrar satabilme&duyurabilme imkanı sağlar."

  

 Comments (0)

       Leave A Comment

    yorumlarda görünecektir

    paylaşılmaz, görüntülenmez

    max 1500

    Kampanya, duyuru, bilgilendirme veya yeni bloglar için mail gönderebilirsiniz (Postatr müşterilerini kapsamaz & mail adresiniz sadece postatr.com firmasına özel mailler için kullanılır.)