6
Mar

Açılma oranlarınızı artıracak ipuçları

Açılma oranlarınızı artıracak ipuçları

Açılma oranlarınızı hemen artırabileceğiniz 6 ipucu


1. Konu satırı kişiselleştirme
kişiselleştirme:
"Sizi %15 kazandıracak.... " yerine "Ebru, %15 kazanacağın ... "

tam kişiselleştirme :
"ABCD firmamız doğum gününü kutluyor" yerine "Ayhan, doğum günü partinde.. "

2. Doğru zamanda email göndermek
Detaylar için "Email göndermek için en iyi zamanın belirlenmesi" başlıklı blogumuzu okuyabilirsiniz.

3. Konu satırını doğru kullanmak
Detaylar için "Email konu satırı nasıl olmalıdır?"

4. Doğru yerden kesmek
Üyeleriniz emaillerinizi farklı platformlardan okurlar. Outlook, hotmail,gmail,yahoo,akıllı telefonlar ve email servis sağlayıcıların sunduğu web panelleri ile masaüstü diğer uygulamalar bu platformların bir kısmıdır.Tüm platformlarda mail açılmadan önce görünen bazı kısımlar;

Gönderen adı : Kim olduğunuzu açıklayan kısım olup genelde kısa yazılır ve tamamı görünür.

Konu satırı : İçeriğin ne ile ilgili olduğunu ve ne sunduğu yazılır. Genel olarak düşülen hata uzun olması nedeniyle bir kısmının kesilmesi ve alıcılar için sinir bozucu hale gelmesidir.

İçeriğin bir kısmı : Özellikle akıllı telefonlarda konu satırının altında bir kısmı görünür ve ne yazıkki en az dikkat edilen kısımdır.Halbuki akıllı telefonlarda neredeyse konu satırı kadar önem taşır çünkü maili açmadan görünen bir alandır.

5. Spam filtrelerinin sevmediği ifadelerden kaçınmak
!!!,????,****** ,----- gibi ifadelerin yanısıra, viagra, pharmacy gibi artık yıldırmış kelimeler, büyük fontlar & Kırmızı fontlar bunlara örnek verilebilir.

6. Data temizliği
Mailiniz hiç açmayan, ilgilenmediğini artık anladığınız veya bounce almış kullanıcılarınızın yanı sıra hatalı adreslerinizin temizlenmesi çok önemlidir.Email marketing servis sağlayıcınızın bu tip raporları mutlaka sunması, datalarınızı kontrol edebilmesi ve otomatik eleme yapması gerekmektedir.

Ek olarak: "açmayanlara bir süre sonra yeniden göndermek ": Emaillerinizi açmayanları ayrıştırıp aynı kampanyayı yeniden göndermek o kampanya için açılma oranlarınızı artıracaktır.Doğru zamanı mutlaka ayarlamalı ve ilk gönderiminizden sonra bir süre geçmesini beklemelisiniz. Bu konu kampanyaya özgü açılma raporları ile ilgilidir.

  

 Comments (0)

       Leave A Comment

    yorumlarda görünecektir

    paylaşılmaz, görüntülenmez

    max 1500

    Kampanya, duyuru, bilgilendirme veya yeni bloglar için mail gönderebilirsiniz (Postatr müşterilerini kapsamaz & mail adresiniz sadece postatr.com firmasına özel mailler için kullanılır.)